Kurs grupowy, czy indywidualny? Co wybrać?

Znajomość języka angielskiego okazuje się przydatna zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Aby poszerzyć swoje słownictwo, przypomnieć zasady gramatyki czy uzyskać płynność w mówieniu, warto zapisać się na odpowiedni kurs prowadzony przez specjalistów. Zazwyczaj możemy wybierać między zajęciami indywidualnymi i grupowymi. Które z nich mają więcej zalet?

Jakie zalety mają kursy grupowe, a jakie indywidualne?

Indywidualne kursy języka angielskiego to doskonały wybór dla osób, którym zależy na tym, aby zajęcia były w pełni do niego dostosowane. Zazwyczaj nie tylko poziom trudności, lecz także rodzaje ćwiczeń są dopasowywane do potrzeb oraz oczekiwań konkretnej osoby. Ponadto w przypadku zajęć indywidualnych znacznie łatwiej wybrać ich termin tak, aby nie kolidował z innymi obowiązkami. Warto także podkreślić, że znaczną zaletą tego rodzaju kursu jest fakt, że nauczyciel zawsze w pełni poświęca nam czas. Mamy również możliwość swobodnego omówienia wszystkich pojawiających się w czasie zajęć wątpliwości.

Poziom na zajęciach grupowych z reguły jest wyśrodkowany i dostosowany do większości. Warto jednak pamiętać, że takie kursy również mają swoje zalety. Przede wszystkim możemy tam przełamać swoją barierę w mówieniu — zyskujemy szansę na porozmawianie po angielsku z większą liczbą osób. Zazwyczaj takie zajęcia są też tańsze.

Które zajęcia wybrać dla siebie?

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami odnośnie do tego rodzaju kursu. Jeśli zazwyczaj wolimy pracować w większej grupie, lubimy rozmawiać i chcemy poznawać nowe osoby, najlepszym rozwiązaniem może okazać się kurs grupowy. Z kolei zajęcia indywidualne to doskonała opcja dla introwertyków, którzy wolą pracować jedynie z nauczycielem.