Jak uczymy
Krok po kroku

 

MAMY
WŁASNE METODY NAUCZANIA

U nas nie znajdziesz nudnych książek. Zamiast tego proponujemy własne metody, które oprócz tego, że są skuteczne to na pewno przypadną Ci do gustu;) Bazujemy na międzynarodowym doświadczeniu właścicielki szkoły – Agnieszki, a także wiedzy współpracujących z nią lektorów.

Stawiamy na komunikatywność i konwersacje, a treść zajęć dostosowujemy do Twoich indywidualnych potrzeb. Podczas każdej lekcji będziesz doskonalił wszystkie cztery umiejętności: mówienie, słuchanie, czytanie oraz pisanie, przy zastosowaniu zróżnicowanych, często autentycznych materiałów.

Nie prowadzimy zajęć z jednym podręcznikiem. Lektorzy dobierają materiały pochodzące z różnych źródeł, tak aby zajęcia były urozmaicone, a tym samym ciekawe i praktyczne. Zawsze zwracamy uwagę na to, abyś miał jak najwięcej sposobności do mówienia w języku angielskim. Zajęcia prowadzimy w małych grupach, dzięki czemu masz możliwość praktycznego stosowania wcześniej poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Podczas lekcji nie musisz notować! Lektor przygotuje notatkę za Ciebie, a następnie wyślę ją na Twój adres email. Dzięki temu możesz skupić się na nauce, a dodatkowo zawsze będziesz pamiętał, co ostatnio się działo. Lektor nie używa na zajęciach języka polskiego, Tobie również nie wolno tego robić, dlatego nasi nauczyciele nie reagują na język polski oraz nie odpowiadają na pytania zadawane w tym języku.

Metoda nauczania, którą stosujemy, to efekt lat praktyki z osobami w różnym wieku, o różnych predyspozycjach oraz potrzebach. Najważniejsze dla nas jest zaangażowanie zarówno Twoje, jak i lektorów. Naszą zasadą jest, że każdy kursant przychodzi na zajęcia z odrobioną pracą domową.

Dzięki nauce w naszej szkole, szybko nabierzesz pewności siebie oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności w posługiwania się językiem obcym na co dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK
ROZPOCZĄĆ NAUKĘ

Wiemy, że nauka języka to ‘bread and butter’, dlatego na kursy zapraszamy przede wszystkim osoby ambitne oraz gotowe na ciężką pracę. Na początku sprawdzimy dwie umiejętności komunikacyjne: mówienie oraz pisanie, abyśmy mogli określić Twój poziom wiedzy i umiejętności. [Nie martw się, nie będziemy surowi ;)]

Pierwszy krok to niezobowiązująca i nieodpłatna rozmowa po angielsku, czyli sprawdzenie jednego z najważniejszych elementów– praktycznego wykorzystania języka. Dla nas to idealna okazja, aby poznać nieco bliżej Ciebie oraz Twoje preferencje, a przy okazji zobaczyć jak się komunikujesz.

Pozostanie Ci jeszcze napisanie krótkiego tekstu na zadany temat, tak abyśmy mieli pełny obraz Twoich umiejętności.

Na tej podstawie doradzimy Ci odpowiedni kurs, lektora oraz materiały do nauki. Metodyk bada poziom komunikatywności danej osoby, ocenia osobowość oraz uzyskuje informacje na temat preferencji każdego kursanta, dzięki czemu może dobrać odpowiedniego lektora. Dopiero po rozmowie decydujesz czy na pewno chcesz się z nami uczyć.

 

CZYM JEST NASZA
NOTATKA Z LEKCJI

Naszym nowatorskim pomysłem są notatki z zajęć, które przygotuje dla Ciebie lektor i wyśle na Twojego emaila. Oznacza to, że podczas lekcji w 100% możesz skupić się na nauce, a my zadbamy o to żebyś wszystko pamiętał. Co dla Ciebie zanotujemy:

  • elementy omówione podczas zajęć;
  • pracę domową;
  • nowe słówka;
  • popełnione błędy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę;
  • zadania / ćwiczenia.

 

 

 

 

 

NASI
LEKTORZY

Lektorzy przechodzą szczegółowy proces weryfikacji, zgodnie z zasadą, iż najważniejsza jest osobowość nauczyciela. Są to osoby, dla których nauczanie jest pasją, a swoją pracę traktują jak wyzwanie. Tym samym czerpią oni satysfakcję ze współpracy z uczniami. Nasi lektorzy to wykwalifikowani praktycy, absolwenci studiów językowych oraz osoby, które mieszkały za granicą. Są elastyczni, zorganizowani oraz dobrze przygotowani do pracy z osobami o zróżnicowanych potrzebach.

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK CZĘSTO,
JAK INTENSYWNIE

Sam decydujesz jak często chcesz się uczyć. Z naszego doświadczenia wynika, że największe postępy osiągniesz, ucząc się regularnie, najlepiej uczestnicząc w wybranym kursie.

POROZMAWIAJMY

Zależy nam na tym żeby dopasowywać się do Twoich potrzeb. Nawet jeśli będą się one zmieniały podczas trwania kursu. Dlatego zachęcamy Cię do wyrażania opinii na temat nauki w naszej szkole. Jeśli uważasz, że możemy robić coś lepiej, powiedz nam o tym. Twój lektor na bieżąco będzie rozmawiał z Tobą o postępach w nauce i obszarach do poprawy. Dobra komunikacja to podstawa!

Raz w miesiącu otrzymasz krótką ankietę do wypełnienia Będziesz mógł ocenić naszą pracę oraz powiedzieć nam jak bardzo zadowolony jesteś z nauki w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POSTĘPY
W NAUCE

Ważne jest mierzenie Twoich postępów w nauce, tak żeby lektor mógł dopasować się do Twojego rytmu. Służą temu testy, które są układane na podstawie omówionych zagadnień. Wyniki otrzymujesz w formie punktowej oraz opisowej.

 

KSIĄŻKI
I INNE MATERIAŁY

Nie musisz martwić się o książki, ponieważ wszystkie materiały zapewniamy bezpłatnie. Nie prowadzimy kursów na podstawie podręcznika, ponieważ nie ma na rynku jednej pozycji, która oferowałaby zakres materiału pozwalający na prowadzenie zadowalających zajęć. 

Lektorzy dobierają materiały indywidualnie w zależności od Twoich potrzeb oraz predyspozycji do nauki, na podstawie sylabusa określonego w procesie rekrutacji i stworzonego przez osoby ją prowadzące. Najważniejsze jest dla nas urozmaicenie i stosowanie tzw. ‘authentic materials’ (materiałów autentycznych), tak żeby zachęcić Cię do używania takich materiałów na co dzień i wyciąganiu z nich korzyści.

 

NA
ZAKOŃCZENIE

Na koniec kursu otrzymasz ocenę końcową oraz raport opisowy. Są one wystawiane na podstawie testu końcowego, cząstkowych ocen z kursu, pracy na zajęciach i w domu. Jest tego trochę, ale na pewno dasz radę.